Do prowadzenia działalności w formie spółki kapitałowej, wcześniej czy później, dorasta każdy przedsiębiorca.

Jeżeli chcesz zoptymalizować i obniżyć podatki. Jeżeli chcesz zminimalizować lub całkowicie wyeliminować składkę na ZUS. Jeżeli prowadząc działalność gospodarczą zgromadziłeś majątek, który chcesz zabezpieczyć. Jeżeli myślisz o tym, aby Twoja działalność w przyszłości była sprzedana. Jeżeli chcesz zminimalizować lub całkowicie wyłączyć swoją odpowiedzialność za prowadzoną firmę. Jeżeli chcesz z powodzeniem przeprowadzić sukcesję Twojego biznesu na najbliższych. 

Co zyskasz prowadząc działalność w formie spółki z o.o.?

books-document-education-357514

Bezpieczeństwo biznesu  w niepewnych czasach.

Za zobowiązania finansowe firmy odpowiada spółka, a nie jej właściciel.

Możesz określić wysokość kwoty do której spółka będzie odpowiadać za zobowiązania.
W przypadku niewypłacalności masz możliwość postawienia spółki w stan upadłości bez uszczerbku dla Twojej zdolności kredytowej.

Możliwość obniżenia zobowiązań podatkowych oraz składek ZUS.

Możesz obniżyć lub całkowicie wyeliminować składkę na ZUS. 

Możesz obniżyć wysokość odprowadzanych podatków przez wprowadzenie kosztów niemożliwych do wprowadzenia w jednoosobowej działalności gospodarczej. 
Od początku 2021 r. środki przeznaczone na inwestycje, nie będą podlegały opodatkowaniu, tak jak ma to miejsce w jednoosobowej działalności gospodarczej (tzw. podatek estoński)
kaleidico-3V8xo5Gbusk-unsplash
pexels-pixabay-35778

Przekaż swoim najbliższym lub sprzedaj firmę.

Możesz bez problemu darować lub sprzedać swoją firmę lub jej część.

W przypadku spółek z o.o. można się zabezpieczyć przed koniecznością przeprowadzania długotrwałego postępowania spadkowego.
W przypadku Twojej nieobecności firma może cały czas działać.

 

Jak działamy?

Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę można przeprowadzić na kilka sposobów, a każdy z nich powoduje inne konsekwencje prawne, podatkowe i księgowe. Szczegóły takiej operacji poprzedzamy staranną analizą i dostosowujemy do indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy. 

Podejmując z nami współpracę masz gwarancje pomocy na każdym etapie sprawy. W praktyce cały ciężar przekształcenia spoczywa na naszych barkach, a nasi Klienci informowani są wyłącznie o efektach pracy na każdym etapie. 

W ramach naszych usług zapewniamy:

 • szczegółową analizę sytuacji działalności gospodarczej, wraz ze wskazaniem scenariusza działań najkorzystniejszego pod względem prawnym i podatkowym,
 • przygotowanie planu przekształcenia,
 • współpracę z biegłym rewidentem w Twoim imieniu, 
 • asysta w kancelarii notarialnej podczas czynności (możliwe również przeprowadzenie czynności w współpracującej z nami, renomowanej wrocławskiej kancelarii notarialnej),
 • przygotowanie umowy spółki odpowiadającej wymogom wspólników oraz  zabezpieczającej w pełni ich interesy,
 • opracowanie uchwał, oświadczeń zarządu etc.
 • sporządzenie dokumentacji koniecznej do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym,
 • reprezentacja przed Krajowym Rejestrem Sądowym i przeprowadzenie wszystkich czynności rejestrowych.

Ile to kosztuje?

 • Koszt przekształcenia uzależniony jest od sposobu prowadzenia przekształcenia i może się wahać od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po przekształceniu możesz liczyć na oszczędności podatkowe oraz związane z ZUS, co oznacza, że koszty związane z przekształceniem mogą zwrócić się w ciągu kilku miesięcy prowadzenia działalności w formie spółki z o.o.
 • Koszty podane poniżej, należy traktować jako orientacyjne bo zależą od wielu zmiennych czynników np.: ilości dokumentów, które muszą zostać przeanalizowane, zaangażowania naszej kancelarii w prowadzenie spraw, wysokości kapitału zakładowego spółki, objętości umowy spółki, ilości odpisów umowy etc.

Orientacyjne koszty związane z przekształceniem:

 • wniosek o wyznaczenie biegłego rewidenta, a także badanie planu przekształcenia przez biegłego rewidenta to koszt około 2000 zł.
 • oświadczenie przedsiębiorcy o przekształceniu w spółkę z o.o. w formie aktu notarialnego to koszt około 200 zł.
 • sporządzenie umowy spółki w formie aktu notarialnego to koszt około 1000 zł
 • opłaty urzędowe w tym opłata do KRS i Monitora Sądowego i Gospodarczego to koszt około 600 zł.
 • obsługa przez naszą kancelarię uzależniona jest od ilości pracy w jaką musimy się zaangażować ale może się zamknąć nawet w 1500 zł. Dokładną cenę możemy określić po poznaniu szczegółów dotyczących danego przedsiębiorstwa.

Chcesz dowiedzieć się jak przekształcić swoją firmę?

Napisz do nas!

Porozmawiajmy na temat tego jak możemy Ci pomóc.

Jakub Szajdziński
Partner Zarządzający ENSIS Kancelarii Prawnej Cioczek & Szajdziński Sp.j., 
co-founder w ENSIS Group Sp. z o.o.
Specjalizuję się w bieżącej obsłudze spółek, ich powoływaniu oraz przekształceniach, ze szczególnym naciskiem na spółki działające w obszarach nowych technologii. 
Posiadam bogate doświadczenie w obsłudze startupów, spółek technologicznych, serwisów, aplikacji oraz sklepów internetowych.

ENSIS Kancelaria Prawna Cioczek & Szajdziński Sp.j.

ul. Żmigrodzka 93b 51- 130 Wrocław

NIP 897 17 84 540

REGON 021953123

KRS 0000707279

Call Now Button