Prowadzisz e-sprzedaż? „Akademia E-prawa” uchroni Cię przed pozwem!

Polowanie na e-przedsiębiorców przybiera na sile. Już kilka tysięcy e-sklepów oraz sprzedawców Allegro padło ofiarami tzw. stowarzyszeń „prokonsumenckich”, które za drobne nawet błędy formalno-prawne grożą pozwami i wymuszają kosztowne ugody. W związku z tym i w przeddzień wprowadzenia nowych, jeszcze bardziej niekorzystnych dla firm przepisów, powstała „Akademia E-prawa”, która wspiera e-biznesy.

Ponad 95% e-sprzedawców w Polsce śpi słodko, nie zdając sobie sprawy, że właśnie jedno ze „stowarzyszeń konsumenckich” skrupulatnie sprawdza ich regulaminy, politykę prywatności i informacje o plikach cookies. Jakikolwiek brak w tym zakresie lub klauzula niedozwolona (a ich lista sięga już 5 tysięcy!) może powodować zmasowany atak na sprzedawcę i powództwo lub… propozycję ugody. A to kosztuje min. kilka tysięcy złotych.

Przedsiębiorcy pytani, czy są odpowiednio zabezpieczeni, zazwyczaj machają ręką i bagatelizują problem. Nierzadko zdarza się jednak, że 2-3 miesiące później słychać skargi: „Ratujcie! Przyszedł pozew! Co mamy robić?!”. A przecież wystarczyło zawczasu zadbać o odpowiedni regulamin, zgłoszenie baz danych do GIOD i parę innych, wymaganych od e-sprzedawców, formalności…

Właśnie rusza projekt „Akademia E-prawa”, którego celem jest dostarczenie e-przedsiębiorcom prostej, praktycznej wiedzy, pozwalającej na zabezpieczeine e-biznesu przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi. Dlatego hasło akcji brzmi: Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby prowadzić e-biznes i spać spokojnie. W ramach projektu zaplanowano:

  • szkolenie „Akademia E-prawa”, które odbędzie się we Wrocławiu,
  • książkę, która będzie pełnowartościowym poradnikiem dla osób prowadzących e-sprzedaż.

Zapisy na szkolenie: http://akademiae-prawa.pl/ – zapraszamy (mamy tylko 40 miejsc; można zgłaszać maksymalnie 3 osoby z jednej firmy).

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now Button