Do prowadzenia działalności w formie spółki kapitałowej, wcześniej czy później, dorasta każdy przedsiębiorca.

Jeżeli chcesz zoptymalizować i obniżyć podatki. Jeżeli chcesz zminimalizować lub całkowicie wyeliminować składkę na ZUS. Jeżeli prowadząc działalność gospodarczą zgromadziłeś majątek, który chcesz zabezpieczyć. Jeżeli myślisz o tym, aby Twoja działalność w przyszłości była sprzedana. Jeżeli chcesz zminimalizować lub całkowicie wyłączyć swoją odpowiedzialność za prowadzoną firmę. Jeżeli chcesz z powodzeniem przeprowadzić sukcesję Twojego biznesu na najbliższych. 

Co zyskasz prowadząc działalność w formie spółki z o.o.?

books-document-education-357514

Bezpieczeństwo biznesu  w niepewnych czasach.

 

 • Za zobowiązania finansowe firmy odpowiada spółka, a nie jej właściciel.
 •  
 • Możesz określić wysokość kwoty do której spółka będzie odpowiadać za zobowiązania.
 •  
 • W przypadku niewypłacalności masz możliwość postawienia spółki w stan upadłości bez uszczerbku dla Twojej zdolności kredytowej.

Możliwość obniżenia zobowiązań podatkowych oraz składek ZUS.

 

 • Możesz obniżyć lub całkowicie wyeliminować składkę na ZUS.
 •  
 • Możesz obniżyć wysokość odprowadzanych podatków przez wprowadzenie kosztów niemożliwych do wprowadzenia w jednoosobowej działalności gospodarczej.
 •  
 • Od początku 2021 r. środki przeznaczone na inwestycje, nie będą podlegały opodatkowaniu, tak jak ma to miejsce w jednoosobowej działalności gospodarczej (tzw. podatek estoński)
kaleidico-3V8xo5Gbusk-unsplash
pexels-pixabay-35778

Przekaż swoim najbliższym lub sprzedaj firmę.

 

Możesz bez problemu darować lub sprzedać swoją firmę lub jej część.

 

W przypadku spółek z o.o. można się zabezpieczyć przed koniecznością przeprowadzania długotrwałego postępowania spadkowego.

 

W przypadku Twojej nieobecności firma może cały czas działać.

Jak działamy?

Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę można przeprowadzić na kilka sposobów, a każdy z nich powoduje inne konsekwencje prawne, podatkowe i księgowe. Szczegóły takiej operacji poprzedzamy staranną analizą i dostosowujemy do indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy. 

 

Podejmując z nami współpracę masz gwarancje pomocy na każdym etapie sprawy. W praktyce cały ciężar przekształcenia spoczywa na naszych barkach, a nasi Klienci informowani są wyłącznie o efektach pracy na każdym etapie. 

W ramach naszych usług zapewniamy:

– szczegółową analizę sytuacji działalności gospodarczej, wraz ze wskazaniem scenariusza działań najkorzystniejszego pod względem prawnym i podatkowym,

 

– przygotowanie planu przekształcenia,

 

– współpracę z biegłym rewidentem w Twoim imieniu, 

 

– asysta w kancelarii notarialnej podczas czynności (możliwe również przeprowadzenie czynności w współpracującej z nami, renomowanej wrocławskiej kancelarii notarialnej),

 

– przygotowanie umowy spółki odpowiadającej wymogom wspólników oraz  zabezpieczającej w pełni ich interesy,

 

– opracowanie uchwał, oświadczeń zarządu etc.

 

 • – sporządzenie dokumentacji koniecznej do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym,
 •  
 • – reprezentacja przed Krajowym Rejestrem Sądowym i przeprowadzenie wszystkich czynności rejestrowych.
pexels-cottonbro-4114603
pexels-karolina-grabowska-4386476 (1)

Ile to kosztuje?

Koszt przekształcenia uzależniony jest od sposobu prowadzenia przekształcenia i może się wahać od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po przekształceniu możesz liczyć na oszczędności podatkowe oraz związane z ZUS, co oznacza, że koszty związane z przekształceniem mogą zwrócić się w ciągu kilku miesięcy prowadzenia działalności w formie spółki z o.o.

 

Koszty podane poniżej, należy traktować jako orientacyjne bo zależą od wielu zmiennych czynników np.: ilości dokumentów, które muszą zostać przeanalizowane, zaangażowania naszej kancelarii w prowadzenie spraw, wysokości kapitału zakładowego spółki, objętości umowy spółki, ilości odpisów umowy etc.

Orientacyjne koszty związane z przekształceniem:

– wniosek o wyznaczenie biegłego rewidenta, a także badanie planu przekształcenia przez biegłego rewidenta to koszt około 2000 zł.

 

– oświadczenie przedsiębiorcy o przekształceniu w spółkę z o.o. w formie aktu notarialnego to koszt około 200 zł.

 

– sporządzenie umowy spółki w formie aktu notarialnego to koszt około 1000 zł

 

– opłaty urzędowe w tym opłata do KRS i Monitora Sądowego i Gospodarczego to koszt około 600 zł

 

– obsługa przez naszą kancelarię uzależniona jest od ilości pracy w jaką musimy się zaangażować ale może się zamknąć nawet w 1500 zł. Dokładną cenę możemy określić po poznaniu szczegółów dotyczących danego przedsiębiorstwa 

Chcesz dowiedzieć się jak przekształcić swoją firmę?

Napisz do nas!

Kuba 03-001 (Small)

Porozmawiajmy na temat tego jak możemy Ci pomóc.

Jakub Szajdziński

Partner Zarządzający ENSIS Kancelarii Prawnej Cioczek & Szajdziński Sp.j., co-founder w ENSIS Group Sp. z o.o.

 

Specjalizuję się w obsłudze oraz przekształcenia spółek prawa handlowego, ze szczególnym uwzględnieniem spółek działających w obszarach nowych technologii.

 

Posiadam bogate doświadczenie w obsłudze startupów, spółek technologicznych, serwisów internetowych, aplikacji oraz sklepów internetowych.

 

Współtworzyłem kilka publikacji dotyczących prawa nowych technologii oraz ochrony danych osobowych. Jestem pomysłodawcą oraz współtwórcą poradnika “prawo w e – biznesie” wszystko co musisz wiedzieć, aby spać spokojnie”, “Biblii e-biznesu 2”, poradnika “Ochrona danych osobowych w placówkach oświatowych”, “Crowdfunding udziałowy dla startupów” , “Dokumentacja pracownicza w pytaniach i odpowiedziach – 250 praktycznych wyjaśnień ekspertów”

ENSIS Kancelaria Prawna Cioczek & Szajdziński Sp.j.

ul. Żmigrodzka 93b 51- 130 Wrocław

NIP 897 17 84 540

REGON 021953123

KRS 0000707279